Gdzie kupić kawiarkę ze stali nierdzewnej do 150 zł

Wielbiciele kawy z pewnością znają słowo „kawiarka”. Być może jednak nie każdy spotkał się z tym wyrażeniem. Czym więc jest kawiarka i do czego ona służy?

Kawiarka to urządzenie przypominające z wyglądu nieco czajnik, albo mikser. Pierwszą na świecie kawiarkę opatentowano we Włoszech w 1933 roku i z początku górna część – czyli dzbanuszek – był zmontowany z aluminium, teraz spotyka się głównie wykonane ze stali.

Jak parzyć kawę w kawiarce

Mianowicie odkręca się tą dolną część urządzenia, która okazuje się być garnuszkiem z malutkim zaworkiem bezpieczeństwa Tam właśnie wlewa się wrzątek, a uprzednio zmieloną kawę wsypuje się do siteczka. Skręcamy ponownie urządzenie, stawiamy je na wolnym ogniu i czekamy, aż wydobywająca się z wody para przygotuje nam naszą kawę.

Najlepsza kawa z kawiarki

Procesu należy wstępnie pilnować, aby wiedzieć, czy cała kawa przedostała się już do góry. Jeżeli tak już się stało, to potem wystarczy jedynie nalać ją do naszego ulubionego kubeczka i delektować się bardzo smacznym napojem.

Gdzie kupić taką kawiarkę

Jest ich cały wybór w sklepach zarówno internetowych, jak i tych stacjonarnych. Właśnie z powodu tejże różnorodności może być nam trudno zdecydować się na konkretny model, odpowiadający naszym potrzebom. Dobrze jest więc przejrzeć wcześniej czy to recenzje produktów, czy zapytać znajomych, albo nawet wrzucić kilka postów na dane forum, poświęcone tym właśnie urządzeniom.

Ogólnie ceny wahają się od czterdziestu do nawet stu sześćdziesięciu złotych, a koszt ten waha się w zależności od pojemności sprzętu oraz tego, czy daną kawiarkę możemy postawić i użyć na płycie indukcyjnej naszej kuchenki, czy też raczej nie.

Jaka kawiarka jest najlepsza

1. Dobrym przykładem taniej i całkiem nieźle wykonanej kawiarki będzie ta o pojemności 0,3 litra, o nazwie Florina KPS-6.

Florina KPS-6

Być może 0,3 litra nie jest to dużo, tym bardziej, że sprzętu nie możemy ustawić na kuchence posługującej się indukcją, jednakże za cenę niespełna czterdziestu złotych (a w tym przypadku dokładniej mówiąc 39,99 złotych) nie dostaniemy nic lepszego.

2. Kolejnym wyborem powinna być G.A.T. Valentina 3, która kosztować nas będzie 69,99 złote, ma ona pojemność jedynie 0,15 litra i również nie posiada opcji stosowania jej na kuchence indukcyjnej.

G.A.T. Valentina 3

Jak widać, jest to sprzęt przeznaczony raczej dla tych, który lubią sobie przygotować po jednej filiżance kawy naraz. 

3. Jeżeli zależy nam na niezawodności i na kuchence indukcyjnej, wtedy powinniśmy się zainteresować Bergner BG-2895, który oferuje właśnie taką opcję, a do tego ma pojemność 0,3 litra. Kup tutaj

Bergner BG-2895,

Ze względu na kuchenkę kosztuje ona 109,99 złotych, jednakże dzięki temu nie musimy się obawiać, że nie przygotujemy sobie kawy w przypadku zmiany rodzaju kuchenki z gazowej na tą nieco bardziej nowoczesną.

Wybór kawiarki nie jest łatwy

Jak więc widać, wybór jest naprawdę duży, a decyzja powinna zależeć od tego, czy posiadamy w domu indukcję, czy też nie oraz od tego, jak wiele kawy będziemy przygotowywać naraz. Dobrze jest jednakże pamiętać, że nawet jeżeli mieszkamy sami, to zawsze może nas ktoś chcieć odwiedzić, a wtedy świetnie jest mieć pod ręką urządzenie, które przygotuje szybko nasz ulubiony ciemny napój. Szkoda tylko, że wszelakie dodatki, jak na przykład mleko, czy wanilię musimy już zastosować tutaj sami. W innym przypadku musielibyśmy zdecydować się raczej nie na kawiarkę, a na ekspres do kawy.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *