Jak wybrać ekspres kolbowy

Czym są urządzenia zwane ekspresami do kawy, wie chyba każdy. Są  to przedmioty zakupywane i używane wtedy, kiedy zamierzamy albo pić spore ilości tego smacznego czarnego napoju, albo wtedy, kiedy nie mamy czasu przygotować go sobie sami, lub też po prostu brakuje nam umiejętności zaparzenia czegoś więcej, niż sam czarny płyn, lub mamy ochotę napić się czegoś, co smakuje jak przygotowane w najlepszego rodzaju kawiarni.

Jak wybrać ekspres kolbowy

Jakiekolwiek nie byłyby motywy naszego zakupu, kiedy już zaczniemy przeglądać sklepy – zarówno te stacjonarne, jak i internetowe – i ich oferty oraz zagłębiać się w recenzje ekspresów do kawy i pytać o nie znajomych, służących nam z pewnością świetną radą co do zakupu – natrafimy zapewne na informację, iż rodzajów ekspresów do kawy jest tak naprawdę kilka. Są bowiem ekspresy ciśnieniowe, kolbowe, przelewowe i wiele innych, a na dodatek istnieją również jeszcze takie urządzenia, które nazywa się kawiarkami. Jaki ekspres kolbowy wybrać i czym tak naprawdę się one różnią od siebie?

Klasyczne włoskie kawiarki do domowego espresso

Kawiarki przeznaczone są raczej dla tych osób, które wolą parzyć mniejsze ilości kawy – być może po prostu mieszkają same i nie potrzebują mieć jej więcej naraz – albo zwyczajnie preferują mniej, gdyż boją się, że większa ilość wystygnie. Lub istotny jest dla nich zapach, smak i aromat naprawdę świeżej, dosłownie przed chwilą przygotowanej kawy i dla nich właśnie są gotowi nawet kilkakrotnie biegać do kuchni, czy też po prostu użyć wspomnianej kawiarki kilkakrotnie.

Kawiarka

Profesjonalny kolbowy ekspres do kawy

Jeżeli jednak wolimy stosować ekspres do kawy, wtedy całkiem niezłym wyborem będzie z pewnością ten z rodzaju ekspresów kolbowych właśnie. Ekspresy kolbowe to takie urządzenia, które wymagają nieco więcej wysiłku, niż te innego rodzaju. Otóż w przypadku ekspresów kolbowych musimy naszą kawę najpierw zmielić – inne posiadają za to wbudowane już w siebie młynki – możemy również kupić już kawę mieloną, straci ona wtedy jednakże na aromacie i na smaku, jeżeli przygotujemy ją potem w ekspresie kolbowym właśnie. Potem wsypujemy naszą kawę do specjalnie przygotowanego w tym celu pojemnika nieco nam przypominającego nabój, czyli do właśnie naszej kolby, a potem nalewamy wody do urządzenia i czekamy, aż ekspres wodę tą zagotuje, a później za pomocą ciśnienia przygotuje nam tak bardzo pożądany przez nas ciemny napój.

Ogólnie mówiąc, ceny ekspresów kolbowych do kawy są naprawdę różne. My polecamy ekspresy do kawy:

  • DeLonghi EC 850.M delonghi EC 850.M
  • DeLonghi EC 146.BDeLonghi EC 146.B
  • DeLonghi ECP33.21 DeLonghi ECP33.21

Wszystkie te urządzenia są warte naszej uwagi, chociaż dzielą je pewne różnice. Ten pierwszy na przykład posiada dosyć sporą moc, bo aż 1450 W i można w nim użyć zarówno kawę mieloną, jak i tą w saszetkach, za to drugi ma moc jedynie 1100W i można do niego wsypać tylko i wyłącznie zmielone ziarenka. W trzecim zaś przypadku mamy do czynienia z mocą 1100 W oraz możliwością użycia zarówno samej kawy mielonej, jak i wspomnianych już tutaj wyżej saszetek. Sprawdź jaki ekspres kolbowy warto kupić- tutaj.

Jaki ekspres kolbowy warto kupić

Wybór sprzętu powinien zależeć więc od kilku rzeczy. Po pierwszy, musimy się zastanowić, ile kawy naraz będzie nam potrzeba. Po drugie, czy zamierzamy używać jedynie kawy mielonej, czy także tej sprzedawanej nam w saszetkach. Po trzecie, jak wiele pieniędzy możemy przeznaczyć na nasz nowy sprzęt. Ogólnie mówiąc, warto przemyśleć zakup produktów firmy DeLonghi lub Krups, gdyż to właśnie te sprzęty sprzedają się najlepiej i cechują się naprawdę niewielką, lub też praktycznie zerową awaryjnością.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *